معرفی مرکز

مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شیراز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت خود را زیر نظر اساتید داخلی آغاز نموده و در سال 1389 مورد ارزيابى علمى وزارت بهداشت قرار گرفت و از طرف شوراى گسترش وزارت متبوع موفق به اخذ موافقت قطعی گردید و با تلاشهاى فراوان در همان سال تشكيلات پيشنهادى مركز مورد تصويب قرار گرفت. این مرکز با در اختیار داشتن مجموعه ای از پزشکان فوق تخصص و محقق ماموریت های پژوهشی خود را در زمینه علوم پایه و بالینی را پیگیری می نماید. امکانات ویژه مربوط به مرکز که بتوان در اختیار سایر مراکز قرار داد:
این مرکز می تواند همکاری در انجام آزمایشات خاص هورمونی که توسط دستگاههای گاماکانتر، بتاکانتر، الایزاریدر و اتوآنالایزر شیمی انجام می گیرد و نیز بررسی های دانسیتو متری با دستگاه جدید هولوژیک و قدیمی لونار و همچنین مطالعات استریولوژیکی، ایمینولوژی و فیزیولوژی در زمینه بیماری های غدد و متابولیسم را با سایر مراکز داشته باشد. توانایی های خاص آزمایشگاهی:
شامل انجام تمام تست های جدید و خاص هورمونی که به روش RIA و الیزا و روش الکتروکمولومینسانس انجام می پذیرد نظیر:
FT4 – FT3 – H.G.H – Ferritin – Iinsulin – Cortisol – Homocystein – 25OH vit D – Leptin – Folate – Vit B12 – و غیره. هود استریل برای انجام کارهای PCR و آماده سازی پرایمر، دستگاه با قابلیت تنظیم دما برای استخراج DNA، ورتکس با قابلیت تغییر مولد برای ورتکس کردن پلیت های 96 تایی PCR، سنترفیوژ با قابلیت تغییر روتورهای مختلف و برای سانتریفوژ تیوپ های ایندروف و پلیت های 96 تایی.
 
مركز تحقيقات غدد و متابولیسم
دانشگاه علوم پزشكي شيراز
شیراز ـ بیمارستان نمازی ـ طبقه سوم
تلفن: 6473096-0711
فكس: 6473096 - 0711
پست الکترونیک: hormone@sums.ac.ir

  کارگاه ها و همایش ها

برگزاری ژولنال کلاپ هفتگی بخش هر یکشنبه
آئین نامه ها و فرم ها تازه های سایت